Kolejny materiał ju za:

System katalogu linków i ciekawych stron na Drupal 7

Optymalizacja serwisów pod względem SEO i SEM jest znana każdemu, nie zawsze mamy wiedzę jak to ogarnąć ale czy każdy z was ma zaplecze katalogów wartych uwagi. Wiem liczy się wiele czynników by dany katalog był ciekawy, atrakcyjny i seo-przyjazny.

Pomysł aby zbudować taki "wyczesany" istnieje od dłuższego czasu, pierwsze założenia zostały wykonane ale bez Was drodzy Drupalomaniacy trudno będzie zrobić uszyty na miarę system katalogu stron i artykułów (precli) po to by samemu pozycjonować wykonane witryny.

Podstawowe założenia:

- katalog linków: prosty w obsłudze katalog z możliwością dodania strony, określeniem danych, metatagów, opisu witryny, wskazaniu firmy na mapie (Google Maps), określeniu godzin otwarcia i zintegrowaniu formularza zapytań. Wszystkie elementy kategoryzowane z możliwością wskazania 3 do 5 kategorii dla danego wpisu
- artykuły (precle): możliwość dodania określonej liczby artykułów z zawartymi słowami kluczowymi, wykorzystanie linkowania (anchorów) do zewnętrznej witryny, seoanalizator zawartości w wpisie

Platforma:
Do budowy wykorzystany zostanie Drupal 7 z modułami stabilnymi oraz dedykowanym zapleczem panelu dla administratora i użytkowników o określonych rangach.

Tutaj Pada pytanie o czym zapomniałem, co byście chcieli używać w takim systemie, czego brakuje?

To jak pomożecie? Razem zbudujemy system, który zostanie udostępniony dla drupalowców na całym świecie, zacznijmy od polskiego wydania :)

 

Kontakt z nami

Masz pytania, propozycję na kurs lub problem z uzyskaniem dostępu do materiałów napisz do nas: slawek@drupalomania.pl

Subskrybuj

Subskrybuj Subskrybuj