Kolejny materiał ju za:

Pole z lokalizacją firmy na mapie

Ciekawym rozwiązaniem dla klienta jest dodanie pola lokalizacji, jest to funkcjonalność, jaka pozwoli nam na określenie dokładnej pozycji firmy oraz dodanie markera. Rozwiązanie to pozwoli nam na rozwinięcie kolejnych tematów w nadchodzącym tygodniu.

Krok 1.
Instalacja modułu niezbędnego w celu dodania pola z mapą, pobierz moduł Geolocation Field (https://drupal.org/project/geolocation) a następnie włącz moduł zgodnie z zrzutem poniżej:

Google Maps w Drupalu

Krok 2.
Dodanie pola z odwołaniem do lokalizacji, wejdź w zakładkę rodzaju zawartości „Content types” a następnie wybierz rodzaj klient. Dodamy nowe pole i nazwie systemowej field_lokalizacja oraz tytule „Lokalizacja na mapie” wykorzystując rodzaj pola Geolocation oraz zakładkę Google Map.

Krok 3
Ustawienie pola polega na wskazaniu domyślnej lokalizacji (możesz wykorzystać opcję nałożenia markera na mapę lub podać nazwę lokalizacji składającą się z: ulicy-numeru, miasta, państwa. Do prawidłowego działania wystarczy określić miasto i państwo, co znacznie ułatwi nam działanie.

Ciekawą opcją jest włączenie skrolowanego przybliżenia „Scroll Zoom” oraz wstawienia po przez kliknięcie lub przesunięcie markera (znacznika na mapie) „Draggable Marker”, podstawowe ustawienia pola znajdziesz poniżej:

Google Maps Drupal

Krok 4.
Poprawne działanie nowego pola najszybciej przetestujemy wybierając dowolnego klienta, i dodając pole z lokalizacją, domyślnie zobaczymy podaną w ustawieniach pola lokalizację dla danego miasta czy państwa. Wystarczy rolką lub suwakiem oddalić się na mapie by móc operować pełnym wyglądem dla danego kraju czy też kontynentu. Poniżej zrzut z prezentacją dla obszary Europy:

geolocalization drupal

Pole daje duże możliwości przy budowie ciekawych widoków oraz pokazania lokalizacji nie tylko w kwestii klientów, ale dowolnych odbiorców czy też rozmieszczenia budynków, zabytków itp.

WAŻNE! Warto pamiętać, że prezentacja pola zależy od ustawień w zakładce Manage display, jeśli dla pola lokalizacji pozostawimy domyśny sposób prezentacji, internauta zobaczy jedynie dane cyfrowe, jeśli chcesz zobaczyć jak ustawić pole zobacz szkolenie: Sposoby prezentacji pól

Kontakt z nami

Masz pytania, propozycję na kurs lub problem z uzyskaniem dostępu do materiałów napisz do nas: slawek@drupalomania.pl

Subskrybuj

Subskrybuj Subskrybuj