Kolejny materiał ju za:

Drupal 7 - poradnik instalacji

Zaczynamy instalację, po pobraniu paczki z Drupal 7 i przygotowaniu odpowiedniego środowiska można instalować kropelkę. W tutorialu wykorzystany zostanie WampServer (link do programu), po zainstalowaniu serwera należy wpisać adres w przeglądarce http://localhost . Podłączeni zostaniemy do serwera gdzie utworzyć musimy bazę danych, najszybciej dostęp do phpMyAdmina uzyskasz pod adresemhttp://localhost/phpmyadmin/, kliknij w zakładkę "Bazy danych" a następnie dodamy nową bazę:

Poniżej zrzut ekranu z wykazem baz danych oraz formularzem dodania nowej bazy w programie phpMyAdmin:

Kolejnym krokiem będzie wgranie rozpakowanych plików Drupala do katalogu serwera, niezbędne będzie utworzenie katalogu w lokalizacji C:\wamp\www (domyślna ścieżka dla pakietu WampServer), w poradniku stworzony został katalog instalacja i wgrany drupal z katalogami. Wygląd naszego katalogu jest następujący:

Proces instalacji:

- wejdź na adres http://localhost/instalacja/install.php i  wybierz odpowiedni profil instalacyjny jaki chcesz uruchomić:

  • Standard (profil zawiera uwtozrone dwa rodzaje zawartości "Article" oraz "Basic page", włączone są moduły taksonomii oraz wykonana funkcjonalność uplowadu zdjęć dla rodzaju zawartości "Article")
  • Minimal (uruchomione są podstawowe moduły bez jakichkolwiek rodzaji zawartości i dodatkowych rozwiązań)

Poglądowa plansza instacyjna z domyślnie wybranym profilem Standard:

Kolejna plansza to wybranie języka, instalator pograny z oficjalnej strony http://drupal.org posiada wsparcie dla języka angielskiego, w tym kroku akceptujemy wybór "Save and continue" przechodząć do kolejnej planszy instalacji. Niezbędne będzie podane: nazwy bazy danych, użytkownika z uprawnieniami zapisu do bazy, hasła dostępu dla użytkownika.

Pozostaje jeszcze ustawienie domyślnego państwa dla danego serwisu oraz pełna akceptacja ustawieć i zakończenie instalacji, na poniższym slajdzie nie wybraliśmy państwa co nie utrudni nam wprowadzenia zmian już po zakończeniu instalacji.

Pozostaje jeszcze ustawienie domyślnego państwa dla danego serwisu oraz pełna akceptacja ustawieć i zakończenie instalacji, na poniższym slajdzie nie wybraliśmy państwa co nie utrudni nam wprowadzenia zmian już po zakończeniu instalacji.

GRATULUJĘ! Zainstalowałeś swojego Drupala, przed Tobą wiele ciekawych funkcjonalności jakie możesz wykonać odkrywając kropelkę, zapraszam ciebie do kolejnej odsłony gdzie zobaczysz podstawowe funkcje z menu administracyjnego.

Kontakt z nami

Masz pytania, propozycję na kurs lub problem z uzyskaniem dostępu do materiałów napisz do nas: slawek@drupalomania.pl

Subskrybuj

Subskrybuj Subskrybuj